Menu główne

Jak zrobić Zacier/Nastaw podstawowe informacje

Zaczęty przez Grzegorz, Lip 05, 2024, 10:20 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Skorr

Witam

Zrobiłem zacier z przepisu 1410 i dodałem 2 kompoty i drożdże winne. Wszystko stoi w temperaturze pokojowej już 4 tygodnie.

Moje pytanie długo może pracować taki zacier i jak go przyśpieszyć.

Pozdrawiam smakoszy :)

Zampadros

czy ktos wie jak domowym sposobem zgubic smak bimbru

Atomowy_ziomal

witam,czy woda do nastawu z drożdży T3 musi być przegotowana.

Bimbrownik

ludzie ludziska,5lszklana bańka do tego 1kg cukru(możecie dać 1.2 cukru)4litry wody(najlepiej przegotowanej)3 ,4 garście kukurydzy(mielonej)łyżeczka kwasku cytrynowego,drożdże winne(najlepsze są z Euro-winu)3 tygodnie czekania(max 4 tygodnie) i z tej banieczki masz 1litr około 60wolt wódy i z tej wódy robisz jaką chcesz smakową.Nie róbcie z żadnych owoców(bo to są winiaki)nic innego jak kukurydza jest to najlepszy materiał no i sprzęt musicie mieć dobry,Jakieś pytania??

Bimbrownik

Witam, chciałbym zrobić 2 Litry bimbru. Czy jest możliwość trzymania go w słoiku podczas procesu fermentacji? Chciałbym aby miał tak 60% więc ile potrzeba składników i czy mógłbym użyć drożdży aktywnych czyli tzw. instant?

Jarosław

w 5tce to tak4litry wody 1kg cukru i drozdze najlepiej typowo gorzelniane,bo po piekarniczych bedziesz zmagal sie z nie przyjemnym zapachem a takiego aromatu nie polecam

Vivlin

Chcę zrobić bimber w 5 litrowej butelce mam pytanie czy trzeba robić odpowietrzenie oraz ile trzeba składników na wywar 50%

Quebec

Mam pytanko gotuje często,a w trakcie gotowania zaczyna leciec metny towar.Może ktoś wie o co chodzi.mój sprzęt to:bańka na mleko (stalowa) oraz chłodnica z miedzi. Zacier :5kg cukru,20dag drożdży,ok.18l.wody i przecier pomidorowy.

Minciu

Panowie mam pytanko. Przepuściłam za pierwszym razem winko wyszło mi 7,5 litra 65%. Będę przepuszczała ten 65% jeszcze raz. czy jak dam to do KEGA to trzeba tam dolać wody czy można przepuścić samo już bez dodatków?

Niebezpiecznadzielnica

Mam pytanie ile czasu powinien stać zacier i co to jest POŻYWKA ??? Pomóżcie z góry dziękuje :P

Czamian

Mam mały problem i proszę doświadczonych kolegów o pomoc.Robię pierwszy raz taki zacier i po 30 dniach jest on cały czas słodki i co najlepsze już nie pracuje ,nie wiem co robić czy dodać jeszcze drożdży żeby zaczęło pracować i zrobiło się gorzkie tak jak piszą koledzy.Czy przegotować to słodkie i dopiero wtedy do reszty co zostanie dodać drożdże i wodę ,i czekać jak wyrobi...Proszę o pomoc...

Ragnarok

Mam pytanie,czy ktoś próbował destylować zacier w oryginalnych destylatorach typowych do destylacji wody.Wiem że się da to zrobić ,ale czy efekt będzie ten sam i czy to się opłaci . Cena takiego destylatora to około 500 zł.

nike4545

Nie otrujesz się. Więcej trucizny wdychasz na codzień ze spalin oraz jedząc wszelkie przetworzone i zakonserwowane artykuły. Tu masz tylko naturalne składniki. A drożdże pozostałe z fermentacji polecam do kąpieli dla kobiet - skóra robi się jedwabista i dostaje super odżywienie. Kiedyś nasze babcie polecały mycie włosów w piwie, pamiętacie ? Bo to drożdże robią cuda !

PB95

A czy destylacja jest konieczna? CZy mozna wypić taki zacier bez robienia destylacji? Nie otruje się tym?

okokokok

Osobiście polecam nie zaciery, a wina owocowe. Robiłem zaciery w beczkach, ale z rezultatów byłem średnio zadowolony. Natomiast wino zawsze nastawiam w szklanych słojach. Ostatnio poddałem destylacji wino winogronowe (80 litrów) mające pół roku oraz 10 litrów wina aroniowo-porzeczkowego mającego 9 miesięcy (do kega o pojemności 50 litrów zawsze leję 30 litrów wina). Najpierw przeciągnąłem wino, a później rezultat 3 beczek przeciągnąłem jeszcze raz. Uzyskałem 16,5 litra alkoholu o mocy 75%. Chciałbym też zaznaczyć, że do KEGA dorzucam trochę wyczyszczonej i potłuczonej kory dębu (jak ciągnę na czysto też dodaję). Kora dębu pochłania aromat wina. Jak skończyłem destylować i podałem mamie do powąchania to powiedziała, że pachnie jak spirytus. Sam destylator też jest prosty: KEG - 50 litrów, kolumna, dwa odstojniki na ciężką wodę, chłodnica, termometr. Wszystko z nierdzewki, spawane tigiem. Za aparaturę zapłaciłem niecałe 400 zł. Wszystko gotuję na taborecie gazowym.

Tags: